İstanbul Havalimanı Oto Çekici

İstanbul Havalimanı Oto Çekici

Yaşamlarımızı kolaylaştıran araçlar kimi zaman da olumsuz şartların da getirisiyle zorlaştırabilmektedir. Kişilerin diledikleri gibi seyahat etme ve istedikleri yere gidebilmenin en rahat şekillerinden biri olan araçlar trafiğin akışında arıza ve kazalarla karşı karşıya kalabilir. Özellikle trafik kazalarının metropol şehirlerde fazlaca görüldüğü söylenebilir. Buna kış şartları da eklenince kazalar ve arızalar sıkça meydana gelir.

Birçok nedenden ötürü yolda kalabilen araçlar istanbul havalimanı oto çekici kuruluşlarının hizmetleriyle yol yardım desteği alabilmektedir.

Sürücülerin Oto Çekici Seçimi Hakkında

Basit bir işlem süreci gibi görünen yol yardım hizmetleri esasen özen gösterilmesi gereken bir iş alanıdır. Aracın nakil işleminin yapıldığı süreç olarak bilinen yol yardım hizmetleri zorlu durumlarda hassas taşıma yapmak durumunda kalır.

Sürücülerin yol yardım kuruluşlarının hizmetlerinde gözlemleyecekleri çalışmalar;

  • Yolda kalmış olan sürücünün bulunduğu yere hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmek,
  • Araç hasarlı dahi olsa zarar vermeden, kusursuz taşıma ve servise teslim etmek,
  • Sigortalı çalışma gibi kriterlerdir.

Sürücüler açısından önemli olan bir madde de fiyatlandırma kriteridir. Çünkü oto çekicilik sektöründe önceden belirlenmiş sabit bir fiyat verilememektedir. Aracın durumuna göre çeşitli etkenler dahilinde fiyatlar belirlenir. Buna göre, aracı ile yolda kalan sürücüye piyasa şartlarında uygun ücret belirlemek de araç sahiplerinin dikkat ettiği husustur.

Sürücünün Yolda Kalması Durumunda Davranışı

Trafik akışında yolda kalmış olan her sürücü stresli zamanlar geçirebilir. Bu stresli durum hatalı davranışlar sergilenmesine neden olabilmektedir. Oysa araçla yola çıkan her sürücü bir nedenle sorunlar yaşayabileceğini öngörmelidir.

Sürücülerin sıklıkla yaptıkları hatalı girişimler genellikle ufak çaplı kaza durumlarında gözle kontrol sağlayıp yola devam etmeleri olmaktadır. Bu durumda bir süre giden araç aniden arızalar, uyarılar göstererek hareket edemez duruma gelebilmektedir. Bu nedenle 7/24 ulaşım sağlayarak destek alabilecekleri İstanbul havalimanı oto çekici hizmetlerinden faydalanmak gerekir.

Bir diğer hatalı durum da sürücünün araca kendi müdahalesiyle kurtarma işlemi yapmaya çalışmasıdır. Basit arızalar haricinde sürücünün bu girişimi olumsuz durumlara neden olarak aracın tamir sürecini daha da zorlaştırarak maddi yükü arttırabilmektedir.

Fiyat Politikaları

Belirtildiği üzere İstanbul havalimanı oto çekici hizmetlerinin standart işlem ücretleri bulunmuyor. Bu nedenle çekici çağıran sürücünün bilgi alma aşamasında fiyat kısmına da değinmesi ve öğrenmesi tavsiye edilir.

Fiyatlar pek çok değişkene göre belirlenmektedir. Temel fiyat ise mesafe üzerine yoğunlaşır. Sürücünün bulunduğu konuma olan uzaklık üzerinden hesaplanan fiyata daha sonra köprü geçiş ücretleri, aracın bulunduğu konumun ulaşılabilirlik açısından özellikleri, kazalı olup olmadığı, aldığı hasar derecesi gibi eklenebilecek birçok kalem mevcuttur.

Belirlenen ücretler kasko yaptırılmış araçlar için sigorta şirketleri tarafından karşılanırken kaskosu olmayan araç sürücüsü bu ücretleri karşılamak durumundadır. Kasko yaptırmanın bir avantajı da şirketin oto çekici desteği sağlıyor oluşudur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara