Durusu Oto Çekici

Durusu Oto Çekici

Araçla seyahat etmek günümüzde gereksinim olduğu kadar hobi olarak da görülmektedir. Kişiler stresli anlarında sürüş yaparak gerginliğini atabilmekte, kendi belirleyecekleri rota üzerinde diledikleri gibi yolculuk yapabilmektedir.

Araç yolculuğu rahatlığı bakımından ilgi çekici olsa da özellikle metropol kentlerde arıza durumları hayli can sıkıcı olabiliyor. Akan trafiğin ortasında bir sebeple aracın hareketsiz olarak kalma durumu sürücülerin çekindiği bir gerçektir.

Sürücüler, mekanik cihazlar olan araçların arıza ve kaza durumları ile karşılaşabileceğini kabul ederek yola çıkmalıdır. Bu tür durumlarla karşıladığı zaman ise oto çekici hizmetlerinden faydalanmalıdırlar. Oto çekicilere başvurulacağı durumlarda ise sürücüler özenli tercihler yapmalıdır.

Oto Çekiciye Başvuracak Sürücülerin Dikkat Edecekleri Koşullar

Keyifli bir yolculuk sırasında bazen teker patlaması, yakıt bitmesi ya da kaza durumları nedeniyle yolda kalan araçların imdadına Arnavutköy oto çekici hizmetleri yetişir. Aldığımız tüm hizmetlerde olduğu gibi bu hizmetten de güvenilirlik ve kalite bekleriz. Sürücülerin çekici tercihinde bulunacakları zamanlar asgari olarak aşağıdaki koşullara dikkat etmeleri ve buna göre hizmet alımını onaylamaları gerekir.

  • Oto çekicinin yolda kalan aracın konumuna hızlıca ulaşması gerekir.
  • Çekme işlemi hassas bir şekilde yürütmesi ve sarsma olmadan taşıma yapılması gereken durumlarda hız kontrolü yapmalıdır.
  • Hasar almış araçlarda dahi zarar vermeden çalışma yapmalıdır.

Bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilere ilk başvuru sırasında fiyat bilgisi vermeli ve piyasaya uygun maliyet çıkartmalıdır.

Ne Zaman Yol Yardım Desteği Alınmalı?

Araç kullanıcıları ufak çaplı arıza durumları söz konusu olduğunda yol yardım konusunda hizmet veren kuruluşlara başvuru yapmaktan çekinebilirler. Nihai olarak bir bedel karşılığında hizmet alınacağı için ödeme yükümlülüğü doğacağı bilinir. Ancak sürücülerin bu davranışları, hasarlı aracı çalıştırarak fazladan maliyet oluşturabilecek sonuçlara sebep olabilmektedir.

Araçta gözle görülen herhangi bir zarar olmasa bile iç aksamında sorunlar yaşanabileceği göz önünde bulundurularak sürücülerin profesyonel kişilerden destek alması gereklidir. Yalnızca kaza durumları değil, aracın yakı bittiğinde, lastikleri patladığında, pedalları arızalandığında oto çekici hizmetlerinden faydalanılmalıdır.

Çekici Ücretleri

Oto çekici hizmet piyasasında işlemlerin net bir karşılığı bulunmamaktadır. Bunun temel sebebi ise birden fazla etkenin ücret belirlemede rol oynamasından kaynaklıdır. Sürücülere yol yardım konusunda çekici hizmetlerinden faydalanmadan önce herhangi bir sürpriz yaşamamaları için önceden fiyat bilgisi almaları önerilir.

Fiyat belirlemeden en temel kriter mesafedir. Her bir kilometre için hesaplama yapılırken diğer etkenler bu ücretlere dahil edilir. Aracın büyüklüğü, bulunduğu arazi, kazalı olup olmaması, köprü geçiş ücretleri gibi birçok unsur değerlendirilerek hizmete fiyat biçilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara